W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie technologii 3D i robotyki dzięki zajęciom w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wyposażeni w nowoczesne narzędzia takie jak Tinkercad i SketchUp, odkryli, że modelowanie 3D to coś więcej niż tylko rysowanie w powietrzu — to jak budowanie własnych, trójwymiarowych przygód, które można zobaczyć i dotknąć. Dzięki drukarce 3D ich projekty zyskały materialny wymiar, co sprawiło, że mogli podziwiać swoje dzieła nie tylko na ekranie, ale także w rzeczywistości.

Zajęcia z robotyki na zestawach Lego Education Spike Prime i Spike Essential były jak prawdziwe laboratoria wynalazczości, w których uczniowie zamieniali się w młodych inżynierów i programistów. Budowanie robotów z klocków Lego okazało się nie tylko świetną zabawą, ale także sposobem na naukę logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Każdy nowy projekt to była jak kolejna misja, którą uczniowie podejmowali z zapałem i pomysłowością.

Korzyści były ogromne: uczniowie rozwijali umiejętności techniczne i kreatywne, a jednocześnie zdobywali pewność siebie i radość z osiągniętych sukcesów. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i mnóstwo śmiechu — od pierwszych nieudanych prób po triumfalne chwile, gdy roboty w końcu zaczynały działać zgodnie z planem.